Gürmel GYO
Gürmel GYO
Ana Sayfa EMLAK HABERLERİ 1 Aralık 2017 3 Görüntüleme

Bomonti, İstanbul’un göz bebeği olduğu yıllara yeniden dönüş yapıyor!

Gürmel GYO
Gürmel GYO

İstanbul Avrupa Yakasındaki Bomonti son yılların en hızlı gelişen yatırım bölgelerinin başında yer alıyor.

MARKALI PROJELER ÇOĞALDI
Nitelikli konut projeleriyle sürekli bir değişim içinde olan Bomonti, gerek yatırım gerekse oturum için yeni bir potansiyel. 10 yıldan uzun süredir kentsel dönüşüm çalışmalarının devam ettiği Bomonti, İstanbul’un göz bebeği olduğu yıllara yeniden dönüş yapıyor.

İSTANBUL’UN TARİHİ SEMTİ
İstanbul’un eski yerleşimlerinden biri olan bölge, son yıllarda gerçekleşen kentsel dönüşümle yepyeni bir çehreye kavuştu. Gerek sınıfsal gerekse demografik yapısıyla şehrin en ilgi çeken bölgelerinden biri olan semt Mecidiyeköy, Beşiktaş, Nişantaşı, Taksim ve Cihangir gibi bölgelere olan yakınlığı ile tam cazibe merkezi.

SANAT VE YASAM KENTİ
Tarihi bira fabrikası alanının kültürel faaliyetlere ev sahipliği yapan Bomontiada’ya dönüşmesiyle, Bomonti’nin çehresi hızlıca ‘yaşamsanat semti’ konseptini aldı. Bölgede yapımı biten Anthill ve Hilton gibi projeler de semtin modern yapıları olarak boy göstermeye başladı.

Gürmel GYO

MARKALI KONUT CENNETİ
Ticari alanların yanı sıra konuta dönük projelerle yatırımcılarm ilgisini çeken Bomonti’de, metrekare fiyatlar kısa sürede 3 bin 500 liradan 12 -14 bin seviyelerine yükseldi. Bölgede; Sinpaş GYO, Fer Yapı, Ant Yapı, Yıldırım Yapı, Extensa Group, Ünal İnşaat, Öğer İnşaat gibi önde gelen şirketler var.

EN KARLI BÖLGELERİN BASINDA GELİYOR
İstanbul’un kalbinde özel bir konuma sahip Bomonti, gayrimenkul yatırım uzmanlarına göre; son 10 yıl içerisinde en hızlı değerlenen semtlerin başında geliyor. Sanat, iş ve eğlenceyi şehrin merkezinde toplamayı başaran tarihi semtin, önümüzdeki yıllarda da değerine değer katmasına kesin gözüyle bakılıyor.

ARSA FİYATLARI KATLANDI
10 yıl öncesine kadar Bomonti’de arsa metrekare fiyatları bin lira seviyesindeydi. Bugün ise fiyatlar 9 bin lira bandına. Bunun arkasında bölgeye artan yoğun ilgi var.

Posta Gazetesi

KAYNAK

Gürmel GYO

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Gürmel GYO
Gürmel GYO
Gürmel GYO
Tema Tasarım | Osgaka.com